Aloha!

Witaj w gabinecie akupunktury i medycyny wschodu prowadzonym przez doktora akupunktury Mateusz Jasińskiego.

zadzwoń i umów wizytęumów się przez booksyustal termin mailowo NASZ SKLEP
Mateusz podczas zabiegu akupunktury

Usługi

W naszej praktyce korzystamy z takich narzędzi jak akupunktura, żywienie (dietetyka wschodnia), ziołolecznictwo, terapia grzybami terapeutycznymi czy ćwiczenia zdrowotne.

Akupunktura

Akupunktura w naszym gabinecie jest niezwykłym doświadczeniem. Poczuj błogość, relaks i nieopisaną lekkość tuż po zabiegu.

Transformacja

Nasz zespół poprowadzi Cię przez proces powrotu do dobrego samopoczucia na poziomie ciała, umysłu i duszy.

Warsztaty

Opowiemy Tobie lub grupie osób o wszystkim co wiem w zakresie holistycznego zadbania o swoje zdrowie. Profilaktyka zamiast leczenia!

BlogPoprowadzimy Cię w procesie
zmian

Będziemy Twoimi dobrymi duchami na drodze do zmiany. A na dobry początek zapraszamy Cię do zapoznania się z prezentem, który otrzymasz zapisując się na mój newsletter. A co w prezencie? Podstawowe zasady świadomego odżywiania.

aloha,
zespół JASNY PUNKT

Dziękuję, Twój e-mail został dodany do listy :)
Ups! Coś poszło nie tak...

Opinie

Kamila Surma
Kamila Surma
nauczycielka świadomości, autorka książek, kamilasurma.com

Do Mateusza trafiłam po wielu latach chodzenia po lekarzach, którzy zamiast szukania przyczyn alergii, nietolerancji pokarmowych oraz innych objawów po prostu przepisywali kolejne leki i sterydy. Od pierwszej wizyty u Mateusza poczułam, że to jest to czego szukałam. Zmiana sposobu żywienia, odpowiednio dobrane zioła i sesje akupunktury sprawiły, że po kilku miesiącach czułam się tak dobrze jak nigdy wcześniej i mogłam zacząć jeść rzeczy, które musiałam na wiele lat wyeliminować ze swojej diety. Najbardziej przemówiło do mnie to, że Mateusz podchodzi do zdrowia holistycznie i szuka przyczyn nie tylko na poziomie fizycznym, ale również na poziomie emocjonalnym i duszy. Czuję ogromną wdzięczność, że pojawił się na mojej drodze i pomaga odzyskać równowagę i harmonię. Pracę z Mateuszem polecam każdemu kto pragnie zadbać o swoje zdrowie z głębszego poziomu.

Ola Polawska
Ola Polawska
twórczyni marki HAJDE

Przyszłam na konsultacje i instynktownie zaufałam Mateuszowi. Zadał mi pytania, których nigdy wcześniej nie usłyszałam od żadnego lekarza. Wiedział dobrze jak się czuje i czego mi potrzeba. Po trzech zabiegach poczułam różnice w swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz wyglądzie. Po każdej wizycie wychodzę bardzo zrelaksowana i rozluźniona, ale tak na prawdę nie jest to istota tych spotkań. Mateusz w piękny i łagodny sposób potrafi zaopiekować się człowiekiem, przygląda się całościowo i inspiruje do zmiany sposobu życia, żywienia i ruchu. Jest prawdziwym współczesnym szamanem, tak określiłabym go jednym zdaniem. Jestem bardzo wdzięczna, że spotkałam go na mojej ścieżce. ♥️

Michał Marcinkowski
Michał Marcinkowski
przedsiębiorca

Akupunktura to dla mnie przede wszystkim rytuał powrotu do siebie. Czuję jak moje ciało się harmonizuje i wycisza. Z każdej sesji wychodzę jak nowo narodzony - głęboko zrelaksowany i z energią do działania. Mateusz daje to, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach czyli holistyczne oraz indywidualne podejście do człowieka i zdrowia. Polecam!

Tina Rutkowska
Tina Rutkowska
masująca psycholog

Mateusz to wspaniały specjalista oraz człowiek. ❤️ Od pierwszego spotkania otrzymałam konkretne wskazówki, które pozwoliły poradzić sobie z kłopotami które trwały przez lata. Podczas spotkania przywrócił wiarę w zdrowie, którą ja już straciłam. Jestem pod ogromnym wrażeniem skuteczności jego działań. Bardzo się cieszę i dziękuje Mateuszu.

Najczęściej Zadawane Pytania

W jakich dolegliwościach pomaga akupunktura?

Pokaż odpowiedź
Na liście chorób wyróżnionych przez WHO znajdziemy również: choroby kości, mięśni i stawów, stany zapalne, bóle pleców, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego, choroby urologiczne, w tym nietrzymanie moczu, kamica nerkowa i zapalenia pęcherza, problemy skórne, w tym trądzik, zaburzenia na tle seksualnym, w tym impotencja, choroby oczy, w tym zaćma i jaskra, problemy ginekologiczne, w tym zaburzenia miesiączkowania, choroby układu oddechowego, w tym astma, zapalenie oskrzeli, przewlekły kaszel i wiele więcej.

Jakie są zalety akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Jednym z największych atutów akupunktury jest to, że – stosowana profesjonalnie – praktycznie nie powoduje skutków ubocznych i przez zdecydowaną większość osób jest świetnie tolerowana. Poza tym to naprawdę niezwykłe doświadczenie, które przyniesie Ci błogi relaks i spokój.

Jak się przygotować do zabiegu akupunktury i czy w ogóle trzeba coś konkretnego zrobić przed lub po?

Pokaż odpowiedź
Samo przygotowanie do zabiegu nie wymaga od Ciebie wielkiego wysiłku. Warto zadbać na 2 dni wcześniej o odpowiedni poziom snu; lepiej unikać także alkoholi, kawy i ciężkostrawnych posiłków.

Jak wygląda zabieg akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Zaczynamy od zaparzenia dobrej herbaty :) a potem rozmawiamy o Twoim trybie życia oraz korzystamy z oceny stanu zdrowia korzystając z narzędzi tradycyjnej medycyny chińskiej. Diagnoza medycyny chińskiej obejmuje szczegółowy wywiad ustny, w tym relacje rodzinne i społeczne, badanie tętna, języka i tak zwaną diagnozę wizualną, która jest rozwinięta szczególnie na Wschodzie. Tuż po diagnozie przystępujemy do zabiegu akupunktury — pacjent w komfortowej atmosferze kładzie się na stole do masażu (lub siedzi) i w zależności od diagnozy następuje wbicie bardzo cienkich igieł w określone części ciała.

Czym dokładnie jest akupunktura ze „wschodniego” punktu widzenia?

Pokaż odpowiedź
W myśl tej teorii energia Qi krąży w kanałach energetycznych nazywanych meridianami. Na przebiegu meridianów istnieją miejsca koncentracji energii nazywane punktami aktywnymi, inaczej punktami akupunkturowymi. Zachwianie równowagi energetycznej w którąkolwiek stronę powoduje rozregulowanie organizmu i w konsekwencji chorobę. Akupunktura przez oddziaływanie na punkty aktywne przywraca równowagę energetyczną, wywierając w ten sposób działania uzdrawiające.

Komu polecana jest akupunktura?

Pokaż odpowiedź
Każdemu kto chce zadbać o swoje zdrowie! Akupunkturę szczególnie polecam w kontekście profilaktycznym.

O czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Akupunktura jest niezwykle skuteczną metodą uzdrawiania wymaga jednak... cierpliwości i konsekwencji. W dzisiejszych szybkich czasach oczekujemy natychmiastowej gratyfikacji lub efektów podejmowanych działań. Trzeba mieć jednak świadomość, że w przypadku równoważenia ciała na poziomie przyczyn, a nie objawów trzeba dać organizmowi przestrzeń do regeneracji oraz nastawić się na proces.

Jakie są przeciwskazania do wykonywania akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Odradzam akupunkturę w pierwszej kolejności tym, którzy w nią nie wierzą. A poza tym akupunktury nie poleca się osobom, które zmagają się z takimi dolegliwościami jak: hemofilia, choroba Werlhoffa, gruźlica, sarkoidoza, choroby układu oddechowego i krążenia w okresie dekompensacji.

Czym dokładnie jest akupunktura z „zachodniego” punktu widzenia?

Pokaż odpowiedź
Działanie lecznicze akupunktury polega na wywoływaniu szeregu impulsów, bodźców i reakcji fizyko-chemicznych, przenoszonych drogami autonomicznego układu nerwowego z punktów akupunkturowych (zakończeń nerwowych) do chorych narządów i tkanek, wywołując w nich reakcje regeneracyjne i naprawcze oraz działanie przeciwbólowe. Akupunktura promuje naturalną zdolność organizmu do samoleczenia. Warto dodać, że 2019 roku WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia uznała Tradycyjną Medycynę Chińską za naukę.

Ile trwa zabieg akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Od kilku minut do godziny – wszystko zależy od dolegliwości oraz indywidualnej reakcji organizmu.

Jakie części ciała są poddawane procedurze zabiegu akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Wiele osób myśli, że podczas zabiegu igły wbijane są bezpośrednio w miejsca bólu. Tymczasem może być zupełnie odwrotnie. Akupunktura zakłada, że niemal wszystkie części naszego ciała są ze sobą w jakiś sposób powiązane, a ból głowy może być nawet spowodowany uciskiem na stopie. Z tego też względu nakłucia wykonuje się w przeróżnych miejscach, które z pozoru nie mają nic wspólnego z naszymi dolegliwościami.

Jakie działanie ma akupunktura – głównie relaksujące czy prozdrowotne?

Pokaż odpowiedź
Akupunktura ma przede wszystkim działanie uzdrawiające, a w krajach gdzie medycyna chińska jest mocno rozwinięta - korzysta się z niej na zasadzie profilaktyki.

Ile potrzebuję sesji, aby akupunktura była skuteczna?

Pokaż odpowiedź
Akupunktura działa łącznie, to znaczy, że jeden zabieg opiera się na następnym. Liczba sesji uzależniona jest od danej dolegliwości. Często sesja 10 zabiegów rozłożona w intensywności 1 lub 2 spotkań w tygodniu daje zazwyczaj zauważalne efekty, a nawet całkowite wyleczenie, natomiast to... wszystko zależy od natury i zaawansowania Twojej dolegliwości. Akupunktura najlepiej działa profilaktycznie, dlatego szczególnie zapraszam do gabinetu gdy nic się nie dzieje.

Jakie igły są używane do zabiegu akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Jednorazowe i sterylne. Do nakłuć wykorzystuje się specjalne litowe igły wykonane ze sprężystego i nierdzewnego stopu. Samo przebicie skóry zwykle nie boli, jednak po chwili część pacjentów czuje rozpieranie, “mrówki”. Igły zostają w tobie najczęściej od 15 do 30 minut. Ich usuwanie nie boli.

Kiedy akupunktura działa najlepiej?

Pokaż odpowiedź
Akupunktura wymaga myślenia o zdrowiu w zupełnie nowy sposób, odmienny od tego, do którego przyzwyczajona jest większość z nas. Uzdrawianie akupunkturą ma miejsce, gdy pacjent i terapeuta działają jako partnerzy, kiedy akupunkturzysta naprawdę słucha pacjenta, a pacjent jest otwarty na nowe spojrzenie na zdrowie. Tylko wtedy akupunktura może przynieść oczekiwane rezultaty.

Co jest ważne przed sesją akupunktury?

Pokaż odpowiedź
Przed wizytą pomyśl o intencji i o tym, czego potrzebuje Twoje ciało, umysł, dusza. Energia podąża za uwagą, a zatem jest bardzo istotne określenie tego w jakim miejscu życia jesteś i czego potrzebujesz.